חקירות עובדים

תוכן עניינים

כל בעל חברה או עסק שיש לו עובדים יודע כי הכוח של החברה שלו טמון בעובדים שלה. חברות רבות משקיעות לא מעט כסף בכדי שהעובדים ירגישו טוב, מוערכים, מתוגמלים ועוד. אין ספק כי צוות עובדים טוב יכול להביא חברה להישגים טובים מאוד, אך בד בבד, מספיק שיהיה עובד אחד לא מספיק אמין, אשר יש לו כוונות לא טובות או רצון להזיק לחברה והיא יכולה להתדרדר באופן מהותי, להגיע להפסדים רבים ועוד. לכן, אין ספק כי שירות חוקר פרטי עבור חקירות עובדים, הם שירות חשוב בכל מקרה שבו עולה חשד כלשהו כי אחד העובדים או אפילו כמה, מזיקים לחברה או לעסק באופן כזה או אחר.

חקירות עובדים

מה זה בעצם חקירת עובדים?

כאמור, עובדים לא מספיק נאמנים למקום העבודה, יכולים לפגוע בצורה מהותית הן במוניטין של החברה או העסק והן ברווחים שלו. ישנם סוגים שונים של חקירות עובדים שיכולות להתבצע כיום, כאשר לכל אחת מהן יש מטרה אחרת. יש צורך שכל אדם שעומד בראש חברה או עסק כלשהו ומרגיש כי עליו לבצע חקירת עובדים בשל סיבה כזאת או אחרת, יבחר את הסוג החקירה המבוקש לו, בהתאם לצורך וכן, יבחר במשרד החקירות הטוב ביותר בתחום. בין סוגי החקירות שניתן למצוא:

בדיקות רקע של עובדים ובדיקות מהימנות

עוד לפני שמקבלים אדם כלשהו למקום עבודה, יש צורך לוודא כי הוא מתאים לעבודה וכי הוא לא יסכן את מקום העבודה באופן כלשהו. לכן, יש צורך לבצע בדיקות רקע מקיפות ובדיקות מהימנות בכדי להבטיח שכל הנתונים שהאדם מציע בראיון העבודה הם אמיתיים וכן כי כל הפרטים שלו אמיתיים לרבות: הניסיון התעסוקתי שלו, האודות שלו, ההכשרה האקדמאית שלו ועוד. מעבר לכך, מבחן המהימנות הוא מבחן שהמטרה שלו היא לבדוק את ההשקפות ונטיית הלב של המועמד כאשר מציגים לו מקרים שונים של הפרת כללים במקום העבודה. המבחן המדובר הוא מבחן פסיכולוגי שמטרתו היא לתת אינדיקציה לאמינות וליושרה של האדם והאם יש סיכון כלשהו בהעסקתו או לא.

חקירות מעילת כספית וגניבה

ישנם עובדים אשר חשופים מעצם התפקיד והמעמד שלהם לכספים של החברה. לעיתים העובדים הללו יכולים להתפתות ולמעול בכספי החברה, כך שהחברה יכולה למצוא את עצמה לפתי עם בור פיננסי משמעותי ביותר. לרוב אין לחברה דרך לדעת באופן מהיר מי האשם ולכן, בכדי לפתור את המצב המדובר כמה שיותר מהר, כדאי לבחור בשירות משרד חקירות פרטיות, אשר יבצע חקירה עם כל הכלים שיש בידיו לרבות: מעקב וחקירת עובדים, כאשר המטרה היא למצוא את העובד שהביא את החברה לבור הפיננסי שהיא מצויה בו בשל גניבת כספים.

חקירה הנוגעת לדליפת מידע

עוד חקירת עובדים חשובה היא חקירת דליפת מידע. חשוב להבין כי ישנם מקרים שבהם הידע וכן והניסיון של חברה כזאת או אחרת יכולים להיות הרבה יותר שווים מהכסף שלה או הנכסים הפיזיים שלה. אם בעל החברה חושד כי יש עובד שבוגד בו ומוכר סודות של חברה לחברות מתחרות או שפשוט גונב את סודות החברה בכדי להקים לאחר מכן חברה דומה משלו שעוסקת בתחום, הרי שהוא יכול לבחור בשירות משרד חקירות פרטיות, אשר יבצע חקירה שמטרתה היא לגלות מי העובד שגונב את המידע של החברה ומדליף אותו. משרד חקירות מקצועי ימצא את הראיות אשר יכולות להסגיר את העובד באמצעות ביצוע מעקבים במקום העבודה ועוד.

ריגול

נאמנות של עובדים היא לא תמיד דבר ברור מאליו. חפרפרת הוא מושג שהולך ונהיה נפוץ בעולם העסקי. מדובר על עובדים שמועסקים על ידי חברה אחת כביכול, אך הם למעשה מועסקים גם על ידי חברה אחרת והמטרה שלהם היא לרגל אחרי החברה הראשונה, מטעם אותה החברה. משרד חקירות פרטיות שיבחר בקפידה עבור ביצוע חקירה שמטרתה היא לחשוף ריגול תעשייתי, יחשוף את החברה המרגלת ואת המרגל עבורה, בכדי להעמיד אותם לדין.

כיצד מתבצעות חקירות עובדים?

חקירות עובדים הן דבר שחייב להתבצע בדיסקרטיות מוחלטת ובתחכום. החקירה חייבת להתנהל בהתאם לחוק ובצורה הוגנת ועקבית, אך היא גם חייבת להיות חכמה, מדויקת ומקצועית בכדי לחשוף את מה שדורש חשיפה. החוקר הפרטי הנבחר חייב להיות חכם, מקצועי ויעיל לכן חשוב לבחור חוקר פרטי מומלץ עם תוצאות ושלא יגרום נזק לחברה. החקירות המדוברות יכללו לרוב מעקב סמוי אחרי עובדים, בדיקה של מסמכים, ראיון של שותפים ועדים ועוד. חוקרים יביאו את כל הראיות הנדרשות בסופה של חקירה וזאת בהתאם לסוג החקירה ומה בדיוק התוצאות הנדרשות בסופה.

עבור חקירות עובדים חשוב מאוד לבחור משרד חקירות פרטיות הידוע כמומלץ מאוד, מקצועי, בעל ותק וניסיון ובעל מוניטין.

שתפו את המאמר: