חוקר פרטי באשדוד

תוכן עניינים

יש לא מעט מקרים שבהם יש צורך בשירותיו של חוקר פרטי. לא פעם כאשר אדם כלשהו זקוק למידע שהוא לא יכול להשיג או להוכחות שיהיו גם קבילות בהליכים משפטיים הוא יבחר בשירותיו של חוקר פרטי, מורשה ומוסמך אשר יבצע חקירה מקצועית ואיכותית ויביא בסופו של דבר את התוצאות הטובות ביותר. כמובן שאין לבחור בכל איש מקצוע המציע את עצמו כחוקר פרטי שכן, מדובר על עבודה שחייבת להתבצע בצורה חוקית, מקצועית ומדויקת על ידי איש מקצוע מיומן. אם אתם מחפשים חוקר פרטי באשדוד, חשוב מאוד שתדעו מה אתם צריכים לבדוק לפני שאתם בוחרים בו.

חוקר פרטי באשדוד

מהו התפקיד של חוקר פרטי?

עוד טרם אתם בוחרים חוקר פרטי אשדוד, חשוב מאוד שתבינו מהו בדיוק תפקידו. אחת הסיבות לכך שאנשים פונים לחוקר פרטי ובוחרים בשירותיו היא הרישיון שניתן לו לעסוק בתחום זה בצורה חוקית. התפקיד של חוקר פרטי הוא לאסוף עבור הלקוח שלו כמה שיותר ראיות ומידע ממגוון מקורות שונים וזאת בכדי לסייע לו להשיג את המטרה שלשמה הוא בחר בו. משרד חקירות לרוב יעבוד במשרד חקירות והוא יעניק את שירותיו לחברות, עסקים, עורכי דין ואף אנשים פרטיים.  חלק מעבודתו של חוקר פרטי היא לבצע תצפיות ומעקבים, לערוך חקירה גלויה תחת סיפור כיסוי כלשהו ובסופו של דבר להשיג ראיות חוקיות ומידע חוקי שיהיה אפשר להשתמש בהם גם בהליכים משפטיים.

באיזה מקרים כדאי לבחור בשירותיו של חוקר פרטי?

לא פעם אנו שומעים על חקירות משטרתיות שונות אשר לא באמת העלו תוצאות כלשהו או שנסגרו בשל חוסר עניין לציבור או עבריין לא נודע. למשטרה לא תמיד יש מספיק כוח אדם או זמן או שלעיתים לא שווה לה להשקיע משאבים רבים בעבירות אשר לא נחשבות לפשע חמור או כאשר לא מדובר על ארגון פשע ולכן, ישנם מקרים לא מפוענחים אשר נסגרים. לעיתים האדם שהגיש תלונה כלשהי אשר בגינה נפתחה חקירה, לא מקבל את המצב שבו התיק שנפתח נסגר ומעוניין להגיע לחקר האמת ועל כן, הוא יכול לבחור בשירותיו של חוקר פרטי אשר ינהל חקירה ויאסוף מספיק ראיות חוקיות שיאפשרו לגשת למשטרה על מנת לפתוח את התיק שוב.

ישנם חוקרים שעוסקים בתיקי גירושין ומעמד אישי, כאשר אותם חוקרים לא פעם יבצעו חקירות כלכליות בכדי להבין האם אחד מבני הזוג מסתיר נכסים מהשני בכדי שלא יחלוק אותם אתו באופן שווה או חקירות שמטרתם לגלות האם אחד מבני הזוג בוגד בשני.

חוקרים פרטיים רלוונטיים גם עבור חקירות פליליות. לא פעם חוקר פרטי יאסוף ראיות בכדי לחזק תיק פלילי כלשהו.

כיצד מתבצעת חקירה כלכלית?

אחת מסוגי החקירות אשר חוקרים פרטיים מבצעים היא חקירה כלכלית. בתחום החקירות הכלכליות יעסוק חוקר פרטי אשר מתמחה בנושאים כלכליים. לעיתים החקירות הללו יבוצעו תחת כיסוי,  אך בסופו של דבר הן חייבות להתבצע באמצעות אסטרטגיית עבודה מדויקת ושימוש בדרכי חקירה שיובילו לאיסוף ראיות מדויקות ורלוונטיות לצרכי החקירה. בחקירה כלכלית החוקר חייב לשאול את כל השאלות החשובות שיסייעו לו לדעת היכן להתחיל את החקירה שכן כל תיק חקירה יהיה שונה מהשני. רק חוקרים פרטיים ומנוסים בתחום הזה, יכולים לנהל חקירה כלכלית בצורה הטובה ביותר שכן, המטרה היא שחקירה זאת תתנהל בהתאם לחוק וכי הראיות שימצאו יהיו קבילות בבית המשפט.

חקירות כלכליות יערכו במגוון מקרים, כך לדוגמא אם יש סכסוך בין בני זוג על ההיבט הכלכלי של מערכת היחסים ביניהם, חוקר פרטי יאסוף את כל ממצאי החקירה לדוח מפורט אשר יסוכמו לדוח מפורט וישמשו כראייה וכהוכחה בדיונים שונים בבית המשפט.

מה צריך לדעת על יום עבודה של חוקר פרטי באשדוד?

אחריותו של חוקר פרטי היא לחשוף את העובדות השונות עבור האדם שבחר בשירותיו. לחוקר פרטי יש לוח זמנים, אך הוא לא קבוע והוא ישתנה לאורך כל יום והשבוע. מעקבים ותצפיות יכולים להתבצע בכל שעה ביממה וזאת בהתאם לאדם שהחוקרים הפרטיים עוקבים אחריו. לכן, שעות העבודה של חוקר פרטי אינן קבועות או מוסדרות ולא פעם הוא יעבוד המון שעות ביום וגם בסופי השבוע.

חקירות יכולות להיות מאוד דינאמיות, כך למשל כאשר מדובר על חקירה של בגידה ותיקי אישות, לרוב היא תתבצע בלילה שכן, בשעות הללו הדברים מתרחשים. חוקר פרטי חייב להבין את מורכבות העבודה שלו, את השעות הלא שגרתיות שהיא דורשת ממנו ולהיות שירותי כלפי הלקוח, כלומר, להעניק לו את ההרגשה שהוא יעבוד מתי שיש צורך, בכל שעה ביממה ובכל יום, בכדי להשיג עבורו את תוצאות החקירה הרצויות. כמובן שהשירות שלו גם יתומחר בהתאם. לכן, אם אתם שואלים את עצמכם אודות מחיר חוקר פרטי באשדוד, חשוב מאוד שתבינו כי המחיר ישתנה בהתאם לפרמטרים שונים ולא מדובר על מחיר קבוע.

שימוש במצלמות נסתרות במסגרת חקירה פרטית- האם זה מותר?

מצלמות נסתרות הן למעשה מצלמות שמותקנות בכדי שתהיה להן אפשרות ללכוד סרטונים או תמונות ללא ידיעתם של אנשים. בהתאם לחוק, ניתן להתקין מערכת אבטחה בבתי עסק או בבתים פרטיים כנגד פורצים או גנבים וגם חוקר פרטי יכול להשתמש במצלמה נסתרת עבור אותם המטרה. תפקידו של חוקר פרטי הוא בין היתר לאתר מצלמות נסתרות. גם לתחום איתור מצלמות נסתרות, יש צורך לבחור בחוקר פרטי מקצועי ומנוסה אשר מכיר היטב את תחום החקירות המדובר. בסופו של דבר מצלמה נסתרת יכולה להיות בכל מקום, בין אם מדובר על דירות, על משרדים, על חדרי עבודה, על ארגונים וחברות, על בתי מלון ועוד. לחוקר הפרטי אין אפשרות להתקין מצלמה נסתרת בחדרי שינה אם מדובר על חקירת בגידה שכן מדובר על עבירה על החוק. כמובן שאם אתם מרגישים שמאזינים לכם, אתם יכולים לפנות לשירותיו של חוקר פרטי שתפקידו יהיה לאתר מצלמות נסתרות או מכשירי הקלטה, האזנה ועוד.

כמה יעלו שירותיו של חוקר פרטי?

שירותי חוקר פרטי יתומחרו בהתאם לנתונים שונים כגון: סוג החקירה, מורכבות החקירה, המקום שבו מתנהלת החקירה, פרק הזמן הנדרש עבור ביצוע החקירה ועוד. לרוב חוקרים פרטיים יתמחרו את שעת העבודה שלהם בין 500 ל700 ₪ לשעה.

שתפו את המאמר: