חקירות כלכליות

תוכן עניינים

חקירות כלכליות הן חקירות שהמטרה שלהן היא לחשוף מידע שיש לו ערך וחשיבות עבור אדם כזה או אחר. כמו כן, המטרה של החקירות הללו היא לאתר פרטים אישיים או עסקיים של אדם כלשהו, לבצע חקירות לגבי תחום העיסוק של אדם, לחקור זכויות מקרקעין, לאתר כלי תחבורה ועוד. בכדי לבצע חקירה כלכלית מקיפה ויסודית יש צורך לבחור בשירותיו של חוקר פרטי המתמחה בביצוע סוג החקירות הללו באופן ספציפי. חוקרים פרטיים שמבצעים חקירות כלכליות לעיתים גם יעסקו בתחומים שונים של זכויות גמל ופנסיה, איתור של חברה הרשומה על שמות נחקרים או חשודים ועוד.

חקירות כלכליות

מה שחשוב לדעת על חקירות כלכליות

אז מהי חקירה כלכלית בעצם? חקירה כלכלית היא חקירה אשר עוסקת בעניינים כספיים וכלכליים. מדובר על חקירות חשובות מאוד שיש צורך לבצע אותן במגוון מקרים שונים. חקירות אלה נוגעות לתחומים רבים בחיים ולא מעט אנשים יכולים להיעזר בהם עבור צרכים שונים. ניתן לומר כי באופן כללי אפשר לפנות לחוקר פרטי לצורך ביצוע חקירה כלכלית בכל עניין כלכלי העומד על הפרק, יחד עם זאת, ישנם כמה תחומים שכיחים שבגינם נערכות חקירות כלכליות.

חקירה כלכלית מסוג אחד היא חקירה טרום נישואים. לעיתים ישנם זוגות אשר בוחרים לעשות הסכם ממון, אך לפעמים אחד מהם עשוי להסתיר מידע כגון: כסף או נכסים בכדי שלא להכליל אותו בהסכם ממון ובכדי שלא תהיה בו חלוקה כלשהי. במקרה הזה, אם אחד מבני הזוג חושד באחר כי הוא מעלים נכס עוד לפני החתונה, הוא יכול לבדוק זאת באמצעות ביצוע חקירה כלכלית על ידי חוקר פרטי מקצועי ומנוסה.

חקירה כלכלית בגירושין

עוד סוג של חקירה כלכלית נפוצה ביותר כיום היא חקירה כלכלית בגירושין. בזמן גירושין יש לחקור בצורה עמוקה את כל ענייני הכספים שכן, מדובר על חלוקה שבה על צד ירצה למשוך יותר לכיוון שלו או להשיג יותר ולכן, יהיו כאלה שיבחרו להעלים נכסים. אם אחד מבני הזוג חושד באחר כי הוא מעלים כסף או נכסים, הוא יכול לבחור בשירותיו של חוקר פרטי שיבצע עבורו חקירה כלכלית ויגלה האם אכן בן או בת זוגו ניסו להעלים רכוש או כסף על מנת שלא לחלוק בו.

חקירה כלכלית של עסק לפני התמזגות

עוד סוג של חקירה כלכלית היא חקירה של עסק לפני שבוחרים להתמזג איתו. מה זה אומר? לא פעם חברות בוחרות להתמזג עם חברות אחרות בין אם לתקופה קצובה ובין אם לטווח הרחוק, ההתמזגות תהיה מלווה בחוזים מתאימים שיחתמו לאחר משא ומתן של שני הצדדים. לא פעם מתוקף היות הצדדים עסקים הקיימים למטרת רווח, אחד מהם יכול לנסות ולהרוויח על חשבון האחר תוך אי חשיפה של כל הפרטים הרלוונטיים טרום העסקה. במקרה הזה חקירה כלכלית אשר תתבצע על ידי חוקר פרטי מקצועי ומנוסה, תביא את המידע המדויקת אודות הרקע של החברה שאתם רוצים להתמזג איתה, האם יש בעיות שונות שכדאי לתת עליהם את הדעת, האם יש דברים שהחברה מסתירה ועוד.

חקירה כלכלית לפני שמפצלים עסק

עוד סוג של חקירה כלכלית היא חקירה שנערכת לפני שמפצלים עסק שמורכב משני עסקים. בדומה לתהליך התמזגות של עסקים, בתהליך חלוקה יש פעולה הפוכה שבה הכסף והרווחים ששני העסקים השיגו יחד צריכים להתחלק ביניהם. גם במקרה הזה ישנו חשש שכל עסק ינסה להרוויח יותר ולכן יסתיר מידע חשוב, נכסים או כסף. במקרה הזה חוקר פרטי יבצע חקירה כלכלית שמטרתה היא לחשוף את כל המידע הרלוונטי.

איתור חייבים

חקירות נוספות שקשורות בצורה עקיפה לעניינים כלכליים הן חקירות איתור חייבים. מדובר על חקירות שבהם החוקר ינסה לאתר אדם שחייב כסף, כאשר המטרה היא לגרום לאותו אדם לשלם את הכסף שהוא חייב.

כיצד מתבצעת חקירה כלכלית?

חקירה כלכלית חייבת להתבצע בצורה מדויקת ומקצועית על ידי חוקר פרטי מנוסה ומקצועי בתחום חקירות כלכליות באופן ספציפי. המטרה היא שהחקירה שהחוקר יבצע תביא את התוצאות הטובות ביותר.

החקירות מתבססות על שימוש בדרכי חקירה מתקדמים וכן בגיבוש אסטרטגיות חקירה שונות המותאמות לכל סוג חקירה העומדת על הפרק. חוקר פרטי שיש לו את הידע והניסיון בתחום החקירות הללו, ידע כיצד לבנות אסטרטגיית חקירה בהתאם למקרה העומד על הפרק.

החקירה חייבת להתנהל בהתאם לחוקי הראיות, כאשר המטרה היא שכל ממצא שהחוקר יביא יוכל לשמש אתכם כראיה בהליך משפטי ולכן, יש לוודא מראש מול משרד חקירות פרטי כי יש להם את הרישיון לעסוק בתחום וכי הם עוסקים בו בצורה חוקית.

במהלך חקירה כלכלית נוקטים פעולות שונות לצורך איתור חייבים, איתור רכוש, איתור נכסים ועוד. לעיתים החקירה תכלול גם מעקבים ולעיתים היא תכלול ביצוע של פעולות נוספות כאשר המטרה היא לאתר את העיסוק ואת הנכסים שעומדים במרכז החקירה.

לא פעם כאשר אנשים מנהלים מערכות יחסים שונות אשר נוגעות בין היתר להיבטים כלכליים, הם יגיעו למחלוקות כאשר בכדי להוציא את האמת לאור, הם יידרשו לפנות לשירות חקירות פרטיות כלכליות. כאשר חוקר פרטי מבצע חקירה כלכלית הוא יפעל לצורך איתור מקורות הכנסה ונכסים הן בארץ והן בחו"ל ששייכים לבעל חוב וכן באמצעות החקירה הוא יכול לאתר ולפעול לצורך עיול הרכוש של החייב, לבדוק את המצב הכלכלי שלו בכדי להחליט על כדאיות או אי כדאיות הגשת תביעה ועוד.

בכדי שחקירה כלכלית תתבצע כאמור בצורה הטובה ביותר, יש צורך לבחור בשירותיו של חוקר פרטי המומחה בחקירות כלכליות. בדקו את החוקר יודע כיצד לבצע חקירות כלכליות בצורה מדויקת ומקצועית, תוך שימוש באמצעים מתקדמים ושילוב הידע המקצועי שלו.

שתפו את המאמר: