חקירות גניבה

תוכן עניינים

כל אדם יודע כי הרכוש שלו הוא דבר חשוב ביותר, גם מבחינה כספית אך לעיתים גם מבחינה סנטימנטלית ולא משנה אם מדובר על הבית שלו, הרכב שלו, בית העסק שלו או כל סוג של רכוש אחר. לכן, במידה ומתרחשת גניבה או התנהלות לא חוקית כלשהי שבהם לוקחים מהאדם את רכושו, הוא בוודאי יעשה הכול בכדי להבין מי גנב את רכושו וכיצד הוא יכול להשיב את הרכוש הפרטי שלו אליו כמה שיותר מהר. ישנם מקרים שבהם יהיה צורך בחקירת גניבה על ידי חוקר פרטי, בכדי למצוא את האחראי לגניבה, להשיב את הרכוש של האדם שנגנב וכמובן, להעמיד את הגנב לדין.

חקירות גניבה

חקירות גניבה- במה מדובר?

חקירות גניבה הן חקירות המתבצעות על ידי חוקרים פרטיים מורשים ומוסכמים. בחקירה זאת חוקרים גניבה או פריצה שהתרחשה כאשר המטרה היא למצוא את האדם שביצע אותה וכן לאתר את הרכוש שנגנב. הגניבות הללו יכולות להיות במסגרת חייו האישיים של אדם כגון: אם מישהו פרץ לביתו וגנב לו כסף, רכב, חפצים שיש להם ערך סנטימנטלי עבורו ועוד וכן הן יכולות להתרחש גם בחיים העסקיים, כך לדוגמא: פריצה וגניבת כסף או רכוש מבית עסק ועוד. בכל מקרה, גניבה יכולה להשפיע בצורה מהותית על חייו האישיים של האדם שממנו גנבו. אדם שגנבו ממנו יכול להיפגע מבחינה כלכלית בצורה רצינית וכן, בית עסק שגנבו ממנו עלול להגיע למצב שבו הוא לא יכול להמשיך ולפעול ולכן, אין ספק שחשוב מאוד במקרים הללו לבחור בשירותיו של חוקר פרטי מקצועי ומנוסה עבור ביצוע חקירת גניבה שתמצא את האדם בגניבה, תאתר את הרכוש ותביא את האשם למשפט.

אילו סוגי גניבות קיימים?

גניבה היא פעולה שבה לוקחים ללא רשות משהו מאדם אחר. הגניבה מתרחשת במגוון מקרים שונים. בפן הפרטי- גניבה יכולה ליטול מאדם רכוש יקר ערך מבחינה כספית או רכוש בעל ערך רגשי. בפן העסקי, גניבה יכולה ליטול כסף מהעסק ולגרום לו להפסדים רבים. כמובן שגניבה מעסק לא חייבת להיות גניבה של כסף ולא פעם יגנבו דברים יקרים אחרים כגון: כלי עבודה יקרים של העסק או כל רכוש אחר ששייך לעסק. אפשר להבדיל בין שני סוגים של גניבות:

גניבה חד פעמית שלמעשה מתבצעת פעם אחת בלבד על ידי הגנב וגניבה מתמשכת אשר כוללת גניבות נוספות בפרקי זמן מסוימים. תדירות הגניבות וכן הכמות שלהן, ישפיעו על האדם או העסק שממנו מתבצעת הגניבה ובמצב שכזה יש צורך להחליט כיצד מחזירים את הרכוש או הכסף שנגנבו ובד בבד מונעים מצב של גניבה חוזרת.

מעבר לכך, ניתן להבדיל בין גניבה פנימית לבין גניבה חיצונית, כאשר הגניבה הפנימית מתרחשת כאשר מי שגונב קשור לאדם או לעסק ממנו הוא גונב ובמקרה הזה הגניבה תהיה מדויקת ואיכותית יותר מבחינת התוצאות שלה שכן, היא תתבצע מתוך הידע שיש לאדם על רכושו של העסק או על רכושו של האדם הפרטי. גניבה פנימית יכולה להיות לדוגמא גניבה של עובדת משק בית אשר מכירה היטב את הבית ואת המיקום של הרכוש היקר שבו ומחליטה במהלך עבודתה לגנוב כסף או זהב או גניבה של עובד מפעל אשר גונב מתוך המפעל רכוש יקר.

גניבה חיצונית לעומת זאת היא גניבה המרחשת כאשר האדם שגונב לא מכיר את מי שהוא גונב ממנו. כלומר, אין לו שום מידע על העסק ועל רכושו או על הבית הפרטי שממנו הוא בוחר לגנוב והוא מחפש עד שמוצא מה שהוא רוצה.

כיצד יסייע חוקר פרטי?

חוקר פרטי גניבות יכול לסייע במקרה של גניבה מעסק או בית פרטי שבה אין קצה חוט לגבי מי גנב את הרכוש והיכן הוא יכול להיות. פנייה למשרד חקירות לצורך ביצוע חקירות גניבה היא לא תמיד דבר פשוט, אך כאשר הנזק הכספי שנגרם כתוצאה מהגניבה הוא משמעותי, הרי שבהחלט כדאי לפנות למשרד חקירות לצורך ביצוע חקירת גניבה.

חשוב להבין כי גם אם יש לכם התלבטות קלה לאחר שגיליתם גניבה אם לפנות לחוקר פרטי או לא, עדיף שלא תמשכו את הזמן ותפנו כמה שיותר מהר לחוקר פרטי שכן, ככל שתפנו יותר מהר כך יהיה סיכוי טוב יותר שתצליחו להשיב את הרכוש שנגנב בצורה מלאה או חלקית. במקרים של גניבה שיטתית, תוכלו לעצור אותה וכך למנוע את הנזק ולכן, יש לפנות כמה שיותר מהר לחוקר פרטי ולתת לו אור ירוק לחקירה.

במקרה של גניבה מאדם פרטי או מעסק חשוב מאוד לבדוק קודם כל את הנזק שנגרם. אם מדובר על נזק משמעותי או על גניבה חוזרת, חוקר פרטי המומחה בחקירות גניבות הוא הכתובת שלכם.

כיצד מתנהלות חקירות גניבות?

חקירות גניבות יתנהלו בכמה שלבים:

בשלב הראשון הלקוח יספק לחוקר הפרטי את כל הפרטים על הגניבה, יציג ראיות שיכולות לסייע לרבות: תמונות ממצלמות אבטחה, שמות של עובדים בבית או שמות של עובדי עסק וזמני משמרות ועוד.

בשלב השני החוקר ינסה לאתר את הרכוש הגנוב ולמצוא את הגנב בהתאם למידע שהוא יאסוף. אם השלב המדובר לא צלח ובמקרים של גניבה חוזרת, החוקר יבצע מעקבים ולעיתים ישתמש גם בטכנולוגיות שונות כאשר מטרתו תהיה לזהות את הגנב.

השלב השלישי יחולק לחקירה סמויה וחקירה גלויה, אשר בשלב החקירה הגלויה החוקר יבצע בדיקה ותשאול אודות מהימנות עובדים במידה ומדובר על עובדים שיש בבית פרטי או בבית עסק, בכדי לאתר את העובד שגנב. בשלב החקירה הסמויה החוקר ייצור סיפור כיסוי בכדי להבין את ההתנהלות של העובדים מקרוב ולהבין מי היה יכול לגנוב ולמה. כמובן שהמטרה היא בסוף השלב המדובר להביא את ההוכחות הנדרשות לגבי זהות הגנב.

כמה תעלה לכם חקירת גניבה?

מחיר חקירות גניבה איננו מחיר אחיד והוא ישתנה בהתאם לפרמטרים שונים לרבות: פרק הזמן שהחוקר יידרש להקדיש לחקירה, היקף החקירה, המורכבות של החקירה, האם החוקר נדרש להשתמש בכלים מיוחדים, האזור שבו מתבצעת החקירה ועוד. לרוב המחיר ינוע בין 350 ל700 ₪ לשעת מעקב של חוקר.

לצורך ביצוע חקירות גניבות כדאי מאוד לבחור במשרד חקירות פרטיות מקצועי, אשר יעמיד לרשותכם את החוקרים הפרטיים הטובים ביותר בתחום החקירות מהסוג המדובר.

שתפו את המאמר: