חקירות ביטוח

תוכן עניינים

כל אדם יודע כי ביטוחים מהווים חלק בלתי נפרד מהחיים. לא מעט אנשים בוחרים לשלם כסף לחברות ביטוח שונות כאשר מטרתם היא שאם חלילה יקרה להם משהו, יהיה מי שיעזור לכם לכסות ההוצאות. לא משנה אם מדובר על ביטוח בריאות, ביטוח רכב, ביטוח חיים, ביטוח דירה או ביטוח נסיעות לחו"ל, הרבה אנשים רואים בביטוחים צורך בסיסי וחשוב ורוכשים פוליסות המתאימות לצרכים שלהם. אולם, חשוב מאוד להבין כי ישנם לא מעט מקרים שבהם אנשים מנסים להשיג תשלומים מהביטוחים שלא בצדק. חקירות ביטוח הן חקירות המתבצעות על ידי חוקר ביטוח מקצועי, מורשה, מוסמך ומנוסה, אשר מטרתן היא לאתר הונאות ושקרים במקרים שנראים חשודים.

חקירות ביטוח

הונאת ביטוח- במה מדובר?

הונאת ביטוח היא למעשה מקרה שבו אדם מרמה את חברת הביטוח למען הרווח הכלכלי והאישי שלו. הונאת ביטוח איננה פוגעת רק בחברת הביטוח, אלא בגורמים נוספים. כך לדוגמא: אם אדם כלשהו טוען שבגין תאונת עבודה או תאונת רכב שהייתה אחראיות של אדם אחר הוא ניזוק ועל כן הוא מבקש פיצוי כספי, הביטוח שלו יתבע את חברת הביטוח של האדם שהוא מאשים במצבו, מה שעלול להוביל לעלייה במחיר הפרמיה של אותו אדם או בהוספה של דמי השתתפות. אם תביעה שכזאת מתבצעת שלא בצדק, מדובר על דבר חמור מאוד. בכדי שלא ליפול קורבן לעבירות ביטוח, חוקרי ביטוח מציעים את שירותיהם עבור ניהול חקירות ביטוח בצורה מקצועית, שיוציאו את האמת לאור.

מה צריך לדעת על חוקר ביטוח?

חוקר פרטי שמתעסק בחקירות ביטוח הוא איש מקצוע המתמחה בחקירות הונאות ביטוח. לא מעט חוקרים פרטיים מועסקים על ידי חברות ביטוח שונות כאשר מטרתם היא לבצע חקירות הונאת ביטוח. תפקידו של חוקר הביטוח הוא לנצל את כל הידע שלו והמשאבים שלו בכדי להשיג את ההוכחות הנדרשות לכך שאדם שתבע את חברת הביטוח, עשה זאת בצורה לא מוצדקת ולמען הרווח האישי שלו. כמובן שאותו אדם יוגדר כרמאי וייענש בעונשים חמורים. כמובן שחוקר ביטוח יכול להיות מועסק גם מטעם קבלן פרטי, כאשר לרוב אופי חקירת הביטוח יהיה דומה.

איזה סוגי חקירות ביטוח ניתן למצוא?

ביטוחים מקיפים את כל תחומי החיים שלנו ועל כן, חקירות הונאת ביטוח הן חקירות מגוונות ורבות. חוקרי ביטוח יעסקו במגוון חקירות הונאות ביטוח לרבות: הונאת פיצויים לעובדים, הונאה בתביעת ביטוח רכב, הונאה במקרי מוות, הונאה במקרים של שריפות, הונאות במערכת הבריאות, הונאות של בעלי בתים ועוד. ישנם אנשים שמעורבים בתביעות ביטוח אך הם לא אשמים ולכן, הם עלולים לחשוש כאשר הם מגלים שהתיק שלהם נמצא תחת חקירה, אך חשוב להבין כי חוקר ביטוח פרטי מתמקד במטרה יודע להבדיל בין העיקר ובין הטפל. אם אדם חף מפשע ולא ביצע הונאת ביטוח, החקירה לא תעיד על כך שהוא ביצע הונאה כלשהי והוא לא יפגע מכך.

תפקידו העיקרי של החוקר הפרטי בחקירות ביטוח הוא לבחון את מעשיו של החשוד בכדי להבין האם הם תומכים בתביעה שהוא הגיש כנגד חברת הביטוח. החוקר יחפש סימני שקר או הגזמה לגבי היקף הפגיעה של האדם, ההגבלות השונות בחייו בשל הפגיעה שהוא מעיד עליה ועוד. במסגרת תפקידו הוא יבצע מעקבים, ישתמש ברשתות החברתיות ובסופו של דבר, אם התובע אכן תבע תביעת שווא, הוא יוכיח זאת.

קורבנות של הונאות ביטוח

הונאות ביטוח פוגעות לא מעט בצרכנים בסופו של דבר. ככל שיש יותר אנשים שמבצעים הונאת ביטוח, חברות הביטוח יעשו את כל מה שניתן בכדי להגן על עצמן מפני הונאות שכאלה ולכן, הן יעלו פרמיות של ביטוחים ויתנו תעריפים גבוהים, מה שבסופו של דבר יקשה על קבלת פיצויים בתביעות מוצדקות. כלומר, הונאות ביטוח פוגעות בחברות הביטוח, אך הן פוגעות לא פחות בצרכנים.

הונאות ביטוח נפוצות

בין הונאות הביטוח הנפוצות ניתן למצוא סוגים שונים:

חקירות ביטוח חיי אדם אשר קשורות לחולי, פציעות ועוד. ישנם אנשים שמשקרים על חומרת הפציעה שלהם בכדי לתבוע מחברת הביטוח סכום כספי הרבה יותר גבוה מכפי שמגיע להם בהתאם למצבם הנוכחי

חקירות ביטוח בתי עסק, במקרים שבהם עסקים נפגעים מגניבה (חקירות גניבה) או פריצה ותובעים את חברת הביטוח אך בסופו של דבר מתגלה כי כל האירוע של הגניבה או השריפה בוים בכדי להוציא כסף מחברת הביטוח.

חקירות של ביטוח רכבים, כאשר בשל מעורבות צד שלישי הן יכולות להיות מעט יותר מורכבות. יחד עם זאת, ישנם אנשים שמשקרים על היקף הנזק שנגרם להם בכדי להפיק רווח על חשבון הביטוחים של המעורבים בתאונה.

החשיבות של חקירות ביטוח על ידי חוקר פרטי

אין ספק כי יש חשיבות רבה לחקירות ביטוח הן עבור חברות הביטוח והן עבור הצרכנים שיפגעו כאמור מכל הונאה שתפגע בחברת הביטוח, בשל עליית מחירים. לכן, בכל מקרה שבו יש חשד להונאת ביטוח, כדאי מאוד להפעיל חוקר פרטי המומחה בתחום חקירות ביטוח, שיבצע חקירה יסודית, מקצועית ואיכותית ויביא את ההוכחות הנדרשות המעידות כי מדובר על אדם שביצע הונאת ביטוח ותבע את הביטוח שלא בצדק, או על סכום כספי הרבה יותר גבוה מכפי שמגיע לו בפועל.

כיצד בוחרים חוקר פרטי לחקירות ביטוח?

חשוב להבין כי חקירות ביטוח הן חקירות מורכבות. לא תמיד קל להוכיח כי תביעה של אדם היא אכן הונאה של חברת הביטוח ולכן, יש צורך לבחור בחוקר פרטי מורשה ומוסמך, אשר עוסק בתחום באופן חוקי ומביא הוכחות אשר קבילות בבית המשפט. מעבר לכך, יש לוודא כי מדובר על חוקר פרטי בעל ניסיון רחב היקף בתחום, אשר ביצע לא מעט חקירות ביטוח והביא את התוצאות הטובות ביותר וכן, שיש לו לא מעט המלצות ומוניטין.

שתפו את המאמר: