חקירות בחברות וארגונים

תוכן עניינים

ארגונים וחברות אשר עוסקים עם עובדים, כספים, שירותים שונים ועוד, יודעים כי הם חייבים להתנהל בצורה יעילה ומסונכרנת על מנת שהם יוכלו להפיק רווחים ולהתנהל בצורה תקינה מבחינת הפעילות שלהם. לא פעם יש צורך לבצע חקירות בחברות וארגונים על ידי חוקרים פרטיים. בכל מצב שבו יש צורך להשיג מידע חשוב ביותר הנוגע לחברה או לארגון על מנת שתהיה אפשרות לקבל החלטות נכונות ולהימנע מנפילות כלכליות או מערבולות. כמו כן, חוקרים פרטיים המבצעים חקירות פרטיות לחברות וארגונים גם יוכלו לאתר ולזהות אם יש מידע כלשהו שדלף החוצה מהארגון או מהחברה ולמנוע זאת.

חקירות בחברות וארגונים

משרד חקירות והעולם העסקי

חקירות לחברות וארגונים הן חקירות מאוד פופולאריות כיום. מבין השירותים שמציעים משרדי חקירות פרטיות, ניתן למצוא גם לא מעט סוגי חקירות הרלוונטיות לחברות וארגונים שונים. תהליך העבודה מול החברה או הארגון יהיה כמובן דיסקרטי והחקירה תתבצע בצורה חוקית, כך שכל ממצא שהחוקר הפרטי יביא מהחקירה שלו יהיה קביל בבית המשפט. כל ארגון או חברה יהיו זקוקים לחקירה פרטית המותאמת לצרכים הספציפיים שלהם. חוקר פרטי מקצועי ידע כיצד לבצע חקירה נדרשת בהתאם לכל הפרמטרים שעליו לקחת בחשבון, כאשר מטרתו תהיה להביא תוצאות רצויות וטובות לחברה או לארגון שבחרו בשירותיו.

מה מוביל לחקירה פרטית בארגון או חברה?

ארגונים או חברות מודעים היטב לכל הסיכונים שעלולים להגיע אליהם מכל כיוון אפשרי, בין אם מדובר על סיכון שמגיע מתוך הארגון, בין אם מדובר על סיכון שיכול להגיע מחוץ לו ועוד. לכן, בכל מקרה שבו הם חושדים כי סיכון כלשהו מאיים עליהם, הם חייבים להיות זהירים ובמידת הצורך גם לבצע חקירה פרטית מקצועית. בין החקירות הפרטיות הרלוונטיות לארגונים וחברות:

ראשית כל, שירותי חקירות לחברות וארגונים רלוונטי ביותר בכל מקרה שבו הבעלים חושדים כי עובד כלשהו מועל או גונב מכספי הארגון. חשוב לזכור כי כוח אדם פנימי הוא הדבר החשוב ביותר בכל ארגון. העובדים של כל ארגון הן אלה שמקדמים ומבצעים את העבודה בארגון כך שמטבע הדברים גם יהיו חשופים ללא מעט מידע רגיש וכן לכספים בחברה. חשוב להבין כי גניבה או מעילה בכספים של החברה על ידי עובד כלשהו, עלולה להוביל לנזק משמעותי ביותר הן מבחינה כלכלית והן מבחינת המוניטין של החברה. לא פעם פגיעה במוניטין תהיה חמורה יותר מהפגיעה הכלכלית.

לעיתים יידרש זמן לבעלי החברה להבחין בכך שיש עובד כלשהו שמועל בתפקיד שלו וגונב ממנה כספים שכן, עובדים שמכירים את החברה מבפנים גם יכירו את נקודות החולשה שבה ולכן, ברגע שמתעורר חשד, לא כדאי לחכות עם זה יותר מדי וחשוב מאוד לפעול כמה שיותר מהר. חוקר פרטי מקצועי יאסוף את כל הראיות המרשיעות הרלוונטיות על מנת שהארגון יצליח לפעול בצורה יעילה במקרה המדובר.

הפרת אמונים

כל בעל ארגון או חברה חולמים שכלל העובדים שלהם יהיו נאמנים להם, לפעילות שלהם, לחזון שלהם ועוד. יחד עם זאת, המציאות מלמדת אותנו כי כאשר מערבבים בין כוח לכסף, גם עובדים שנראים הכי נאמנים שיש, עלולים למעוד ולהפר אמונים. הפרת האמונים יכולה להגיע מהעובדים הפשוטים ביותר בארגון ועד עובדים בדרגות הרבה יותר בכירות שנתנו בהם אמון ויש להם אחראיות רבה. לכן, אין להקל ראש במקרה המדובר ואם יש חשד להפרת אמונים, ממש לא כדאי לחשוב שאף אחד מהעובדים שלכם בוודאי לא יכול לעשות לכם משהו כזה. יש לפעול בצורה מיידית ולבצע חקירה פרטית בכדי להבין מי הפר אמונים

חשד להאזנות סתר

בישראל ישנו חוק האזנות סתר. החוק אוסר על הקלטה וציתות של שיחות שמנהלים בארבע עיניים. יחד עם זאת, לא מעט גורמים אשר מעוניינים לקבל מידע פנימי על ארגון כלשהו, עלולים להשתמש בהשתלת מכשירי האזנה או השתלה של תוכנות ובאגים על המחשבים, בכדי לקבל את המידע שהם חפצים בו. אם אתם שומעים רעשים מוזרים בקו הטלפון שלכם במהלך שיחות, אם אתם חושדים כי מישהו מאזין לכם בסתר, זה הזמן שלכם לפנות לחוקר פרטי מקצועי ומנוסה אשר מציע שירותי חקירות לחברות וארגונים. חוקר פרטי יבצע את עבודתו באמצעות כלים טכנולוגיים מתקדמים וידע מקדים רחב מאוד בתחום. הוא יסקור חללים שונים ויאתר בהם חריגות, באגים או מכשירים. לעיתים המחיר שחברות ישלמו יהיה גדול יותר מהעונש שהמאזין יקבל ועל כן, מומלץ מאוד לפנות כמה שיותר מהר כאשר עולה חשד לחוקר פרטי מקצועי אשר יבצע חקירה פרטית מעמיקה ויוודא כי אין האזנות סתר. במידה ויש, יגלה אותם ויביא לכם את הממצאים הרלוונטיים.

קראו עוד בנושא: גילוי האזנות סתר

חקירה לפני רכישה או מיזוג

ישנם לא מעט עסקים אשר טרם הם חותמים על חוזה משמעותי כלשהו עם עסק אחר שעתיד להיות שותף שלהם, בוחרים לבצע בדיקת רקע לעסק שמטרתה היא להבין האם העסק המצטרף אליהם אכן מי שהוא מציע. אם מדובר על עסק שמציג את עצמו כעסק שפועל באופן חוקי אך בפועל לאחר המיזוג יתברר שהוא לא פועל בצורה חוקית, הדבר יכול לפגוע בכם, אם מדובר על עסק שמציע את עצמו כאחד שאין לו הפסדים אך בפועל יש לו לא מעט הפסדים, גם במקרה הזה הדבר יכול לפגוע בעסק שלכם. לכן, בחירה בשירותיו של חוקר פרטי, תסייע לכם להבין האם העסק שאתם הולכים להתמזג אתו הוא אכן בטוח למיזוג וזאת באמצעות סקירה מלאה של כלל הגורמים החשובים בעסק שאתם רוצים להתמזג אתו.

מטרת חקירות בחברות וארגונים

בסופו של דבר, המטרה העיקרית של חקירות פרטיות בחברות וארגונים היא להוכיח או להפריך טענות שונות הנוגעות לשחיתות או הונאה. מדובר על תהליך חקירה שנקבע בהתאם לחוק ומתנהל בצורה אתית ואובייקטיבית. בחקירות אלה החוקרים הפרטיים ישתמשו בטכניקות מקצועיות שונות שיסייעו להם להישאר סמויים, הם יעריכו ללא הרף את הנסיבות המשתנות, ישמרו על האיזון בין הצורך לא לאבד קצה חוט לבין להתגלות ועוד. החוקרים הפרטיים יביאו איתם לחקירות הללו טכנולוגיות חשאיות עדכניות וחדשות שיאפשרו להם לא להתגלות.

שתפו את המאמר: