חוקר פרטי איתור נכסים

תוכן עניינים

חקירות פרטיות רלוונטיות עבור מגוון רחב של תחומים. חקירת איתור נכסים היא חקירה כלכלית שהמטרה שלה היא לאתר נכסים. תחום החקירות המדובר מתחלק לשני חלקים כאשר החלק העיקרי של החקירות המדוברות הוא לאתר נכסים של חייבים כלשהם ללקוח והחלק השני הוא לאתר נכסים אבודים של קרובי משפחה של הלקוח שבוחר בחוקר הפרטי. מדובר על נכסים שעליהם ניתן להוציא צווי ירושה, צווי צוואה או צווים משפטיים אחרים. חוקר פרטי איתור נכסים חייב להיבחר בצורה הטובה ביותר על מנת שהחקירות שלו יביאו את התוצאות הכי טובות.

חוקר פרטי איתור נכסים

איתור נכסים של חייבים- במה מדובר?

ישנם אנשים אשר אינם משלמים את החובות שלהם בין אם בשל היעדר יכולת כלכלית ובין אם בשל כל סיבה אחרת כאשר חלקם גם יעשו צעדים שונים שמטרתם היא להסתיר כספים ונכסים שיש להם, שיכולים לשמש לצורך פריעת החוב שלהם. במקרה המדובר תהליך איתור נכסים ע"י חוקר פרטי הוא תהליך חשוב מאוד שיכול לגלות האם לאדם קיימים נכסים שיכולים לשמש לפירעון החוב והיכן הם מצויים.

ישנם לא מעט דרכים להסתרת נכסים, בין אם מדובר ברכב, נדל"ן, כספים ועוד. לדוגמא ישנם אנשים אשר מקימים חברות קש שונות שעליהן הם פותחים חשבונות בנק בישראל ובחו"ל, יש אנשים שרושמים בתים ודירות על שמות של קרובי משפחה שלהם ועוד. במקביל אותם אנשים יכולים לטעון שאין להם את היכולת הכלכלית לפרוע חוב כזה או אחר ובעל החוב נותר עם הפסד רציני.

למי כדאי לבחור בחוקר פרטי עבור ביצוע חקירת איתור נכסים?

חוקר פרטי לצורך איתור נכסים הוא שירות הרלוונטי ללא מעט אנשים. הוא יידרש במקרים שבהם בעלי עסקים או אנשים פרטיים אשר יש אדם כלשהו שחייב להם כסף לא משיב להם את כספם ועל אף שפנו ללשכות ההוצאה לפועל ולבית המשפט ונפתחה כנגד החייב חקירת יכולות כלכליות, היא לא העלתה דבר לגבי נכסים שיש לחייב שניתן לעקל לו אותם או למכור בכדי שישלם את חובו. חוקר פרטי לאיתור נכסים יכול לבצע לא מעט פעולות יצירתיות שונות, יחד עם סיפורי כיסוי אשר באמצעותם הוא יכול לגלות נכסים שונים של החייב.

כמו כן, אנשים המצויים בהליך גירושין ובעיקר נשים אשר זכאיות לחצי מהרכוש המשותף, אשר מעוניינות לברר האם הבעל תכנן כמה צעדים קדימה ופעל למען הסתרת נכסים בכדי שלא יחולקו עם האישה. בין אם מדובר על חשבונות בנק או נכסי נדל"ן. גם במקרה המדובר תהליך איתור נכסים על ידי חוקר פרטי, יאפשר לאישה לא פעם להשיג את ההוכחות הנדרשות לה בכדי שהנכסים הללו יחושבו בחלוקת הרכוש.

איתור של נכסים אבודים על ידי חוקר פרטי

חוקר פרטי לאיתור נכסי נדל"ן רלוונטי גם במקרה שבו יש צורך לאתר נכסים אבודים. לרוב יהיה מדובר על נכסי נדל"ן של משפחתו של אדם כלשהו, אשר הוא לא יודע מה עלה בגורלם. מלבד נכסי נדל"ן ישנם נכסים נוספים אבודים שאפשר לחקור אודותם לרבות: קרן פנסיה של אדם שעלה לארץ לפני שנים רבות, חשבון בנק בחו"ל, קרקעות שנרכשו לפני הרבה שנים ועוד. חוקר פרטי מקצועי יבצע לא מעט פעולות אשר כרוכות בין היתר בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות ומערכות מחשוב שונות וישלב את הידע שיש לו בתחום עם גורמים רלוונטיים כגון: גופים של גביית מס, מאגרי מידע ממשלתיים, חברות שעוסקות בתחום של איתור נכסים, בנקים בחו"ל ובישראל ועוד.

איתור נכס אבוד בצורה מקצועית

אין ספק כי איתור נכס אבוד היא לא משימה פשוטה ולרוב אדם לא יצליח לגלות מידע שקשור לנושא באופן עצמאי. יש צורך בידע ובניסיון של חוקרים פרטיים אשר יאפשר להגיע לתוצאות טובות. כאשר מדובר על עבודת איתור נכסים פרטיים, לרוב האנשים שיפנו בכדי לקבל ת השירות לא באמת יצליחו לספק מידע על מערכות היחסים בתוך המשפחה, איזה נכסים הועברו בירושה בצורה לא תקינה, מה הועבר בירושה ומי קיבל כל דבר ועוד. חוקר פרטי קודם כל יעזור לאדם לעשות סדר בכל העניינים הללו וזאת בכדי שתהיה לו את האפשרות להתחיל חקירה מוצלחת שתביא תוצאות טובות.

איתור נכסים של אדם שהלך לעולמו

אם בן משפחה יקר ואהוב הלך לעולמו, אין ספק כי מדובר על סיטואציה לא קלה בכלל. כמובן שבני משפחתו של הנפטר יודעים שבשלב כלשהו יהיה עליהם לעסוק בחלוקת העיזבון שהנפטר הותיר אחריו. לעיתים לא יודעים איזה נכסים בדיוק הותיר אחריו הנפטר ולכן, יש צורך בשירותיו של חוקר פרטי שיאתר את כל הנכסים הרשומים על שמו של הנפטר.

תהליך איתור נכסים של הנפטר מבוסס על כמה דברים חשובים: ראשית כל, החוקר הפרטי יבחן את כל המסמכים שיש בידיכם אודות רכושו של הנפטר ואודות הנפטר עצמו כאשר המטרה תהיה לגלות קצה חוט שיכול להוביל לתחילתה של חקירה.

מעבר לכך החוקר הפרטי יחפש כל מסמך או עדות שיכולה לתת לו תמונה רחבה יותר על נכסיו של הנפטר.

החוקר הפרטי יחפש באופן פיזי הוכחות, בין אם מדובר על חיפוש אחר הנכס עצמו ובין אם מדובר על פנייה לרשויות מקומיות או לבית המשפט בכדי להבין האם לנפטר יש שטח או נכס, מהו הגודל שלו ועוד.

חקירות איתור נכסים מכל סוג ולכל מטרה הן לא חקירות פשוטות. הן דורשות מיומנות, ידע רחב היקף, ניסיון ושימוש בטכניקות שונות ובציוד מתקדם. לכן, הבחירה בחוקר פרטי לצורך ביצוע חקירה שכזאת היא ללא ספק הדבר הנכון. יחד עם זאת, אין לבחור בכל משרד חקירות באשר הוא לצורך ביצוע העבודה וחשוב מאוד לבחור במשרד הידוע במומחיות שלו בביצוע חקירות איתור נכסים, בניסיון שיש לחוקרים הפרטיים שלו, בהמלצות, בותק ובמוניטין.

שתפו את המאמר: