גילוי האזנות סתר

תוכן עניינים

כל אדם יודע שהפרטיות שלו היא דבר חשוב ביותר. בין אם מדובר על פרטיות העסק שלו, בין אם מדובר על שיחות פרטיות שהוא מנהל, מסמכים פרטיים ששייכים לו ומצויים במשרד שלו או על המחשב שלו וכמובן הפרטיות שלו בביתו, בין אם בדברים שהוא אומר בחדרי חדרים ובין אם בהתנהלות שלו בבית. יחד עם זאת, אנו חיים בעידן שבו ניתן למצוא לא מעט אמצעי צילום והאזנה קטנים ביותר, זולים ויעילים אשר כל אדם יכול לרכוש אותם. באמצעות המכשירים הללו ניתן לצותת לאדם אחר, להקליט אותו, לצלם את ההתנהלות שלו בביתו הפרטי, לגנוב מידע מהמחשב שלו או מבית העסק שלו ועוד.

גילוי האזנות סתר

כל אלה למעשה גורמים לרבים לתהות האם מישהו מאזין להם בסתר או מצלם אותם בסתר על מנת לאסוף עליהם מידע או לפגוע בהם בצורה כזאת או אחרת. אם יש לכם סיבה לחשוש או אם אתם חושדים שמישהו מנהל מעקב אחריכם, מקליט אתכם, מאזין לכם או חודר לפרטיות שלכם בכל צורה באשר היא, כדאי מאוד שתפנו לשירותיו של חוקר פרטי העוסק בתחום גילוי האזנות סתר וכל מה שנלווה להן.

בדיקה לגילוי של מצלמות נסתרות- מה חשוב לדעת?

האזנות סתר בדיקה וגילוי הוא שירות המוצע על ידי חוקרים פרטיים. החוקר הפרטי שתבחרו בשירותיו למעשה יבצע בדיקת האזנה שמטרתה היא לגלות האם מאזינים לכם באמצעות מצלמות נסתרות שהתקינו בביתכם או בבית העסק שלכם, באמצעות מכשירי הקלטה או באמצעות כל מכשיר אחר שמטרתו היא להאזין לכם מבלי שאתם יודעים. כיום ניתן למצוא לא מעט מצלמות נסתרות הממוקמות בצמתים, בבתי עסק, בפארקים, בצירי תנועה מרכזיים ועוד. כל אדם חייב לדעת שכאשר הוא מצוי בשטח ציבורי כלשהו, סביר להניח שהוא מצולם באופן כזה או אחר. הטכנולוגיה בשנים האחרונות מציעה מגוון מצלמות מכשירי צילום והאזנה זעירים ביותר, במחיר מאוד נוח, כך שכל אדם יכול לרכוש מצלמה או מכשיר האזנה בכדי להשתמש בו עבור האזנת סתר או צילום בסתר.

חשוב שתדעו כי התקנת מצלמות נסתרות בבית הפרטי שלכם, במשרד שלכם או בכל מקום שבו קיימת זיקה לפרטיות, זה דבר לא חוקי. מצלמות נסתרות עלולות להיות מוחבאות בגלאי עשן, במנורות חירום, במכשירים חשמליים, בעציצים ובכל מקום אפשרי.

כאשר חוקר פרטי מגיע לבדו האם הותקנו בביתכם, בבית העסק שלכם, ברכב שלכם או במשרד שלכם מצלמות נסתרות, הבדיקה תתחלק בין בדיקת מכשירים לגילוי האזנות ומצלמות נסתרות לבין בדיקה פיזית שבה הבודק עובר על מקומות שונים שידועים כמקומות ייעודיים לצורך הסלקה של ציוד ריגול ומוודא כי לא הותקנו בו מכשירי האזנה או מצלמות סתר.

מהי בדיקת האזנות סתר?

בדיקה לגילוי האזנות סתר היא בדיקה חשובה ביותר שמטרתה היא לגלות האם מישהו התקין מכשיר האזנה ברכב שלכם, בבית שלכם, במשרד שלכם או בכל מקום פרטי אחר שבו אתם מצויים, כאשר מטרתו הייתה לגלות עליכם פרטים שונים, לקבל מידע, להקשיב לשיחות אישיות ועוד. מכיוון שכיום כאמור כל אדם יכול לרכוש במחיר שווה לכל כיס אמצעי האזנה שונים וכן אמצעי צילום ואמצעי ציתות מתקדמים ומשוכללים שבאמצעותם ניתן לצלם בצורה סמויה, לקבל חומר חסוי ממחשב, לצותת לשיחות ועוד, הרי שאין ספק שחקירה הרלוונטית לצורך גילוי האזנות סתר המתבצעת על ידי חוקר פרטי היא דבר חשוב מאוד שיכול לסייע לכם להבין האם אכן עוקבים אחריכם ומאזינים לכם.

אם אתם חושדים שמאזינים לקו הטלפון שלכם, אם אתם חושדים כי מישהו שם לכם אביזרי ציתות בחדרי ישיבות הנהלה של המשרד או העסק שלכם, אם אתם חוששים שברכב שלכם הותקנו אביזרי ציתות והאזנת סתר ונפלתם קורבן לריגול תעשייתי שאיננו חוקי, בחירה בחוקר פרטי שמבצע בדיקות לגילוי האזנות סתר היא דבר חשוב שיכול לסייע לכם.

הבדיקה תתבצע באמצעות מכשור מתקדם וידע מקצועי רחב היקף של חוקרים פרטיים. כל בדיקה תתבצע בהתאם לצורך העומד על הפרק, בהתאם למקום שבו אתם חושדים שמאזינים לכם או מצלמים אתכם ובהתאם למגוון פרמטרים שונים שיש לקחת בחשבון. אין ספק כי מדובר על חקירה שרלוונטית למומחים בלבד על מנת שהיא תעניק תוצאות.

מתי כדאי לבצע בדיקת האזנת סתר?

אם אתם שואלים את עצמכם כיצד תדעו כי במכשיר הסלולרי שלכם עלולה להיות תוכנת ריגול או באיזה מקרים תחשדו בכך הנה כמה סימנים שיכולים להעיד על כך:

אם הסוללה במכשיר הסלולרי שלכם מתחממת מעל לרגיל וכן מתרוקנת במהירות גבוהה ביותר, מדובר על סימן שמעיד על כך שהמכשיר הסלולרי שלכם עובד יותר מהרגיל ועל כן ייתכן כי מותקנת עליו תוכנת ריגול ושווה לבדוק את הנושא.

אם הסוללה של המכשיר שלכם מתרוקנת במהירות על אף שמדובר על מכשיר חדש שאתם לא עושים בו יותר מדי שימוש ואתם חושדים כי יש מישהו שהיה רוצה להאזין לכם, כדאי שתבדקו שלא מותקנת במכשיר תוכנת ריגול כלשהי.

אם כאשר אתם מבצעים שיחות מהמכשיר הסלולרי שלכם אתם חשים כי ישנן הפרעות שאינן סטנדרטיות במהלך השיחה או רעשי רקע שאין אפשרות להסביר אותם, אם צליל החיוג נשמע שונה מזמן לזמן, הרי שייתכן ששווה לכם לבדוק האם מותקנת תוכנת ריגול על המכשיר הסלולרי שלכם.

אם למכשיר הסלולרי שלכם דורש זמן רב להידלק וזמן רב להיכבות או שהוא כבה באופן פתאומי ומבצע אתחול, גם במקרה הזה ייתכן כי מדובר על סימן שיכול להעיד כי מאזינים לכם

וסימן אחרון שיכול להעיד על האזנות סתר הוא אם המכשיר מפעיל תוכנות שונות ללא פקודה כלשהי או אם מערכת הוויפי במכשיר כבה ונדלקת מבלי שאתם ביצעתם פעולה כזאת, ייתכן כי מותקנת במכשיר שלכם תוכנת ריגול כלשהי.

בכל מקרה שבו אתם חושדים כי מצלמים אתכם או מאזינים לכם בצורה לא חוקית, כדאי שתבררו אודות פרטי מחירים של חוקר פרטי עבור גילוי האזנות על ידי חוקר פרטי וכן, כדאי שתבדקו איזה משרד חקירות מציע שירות מקצועי בתחום וידוע כמומלץ ובעל מוניטין, על מנת שהחקירה תענה על מטרותיה ותקבלו את התשובות שאתם זקוקים להן.

שתפו את המאמר: