בדיקת האזנה לבית

תוכן עניינים

הפרטיות של כל אדם היא דבר חשוב ביותר. כל אדם יודע שהבית הפרטי שלו אמור לספק לו את הפרטיות המקסימלית. הוא צריך להיות המקום הבטוח שלו, המקום שבו הוא יכול להיות הוא עצמו, להגיד מה שהוא רוצה, להתנהג איך שהוא רוצה ועוד.

בדיקת האזנה לבית

כיום בעידן המודרני, אמצעי צילום והאזנה הם משוכללים, מתקדמים, קטנים ונגישים מאוד מבחינת המקומות שבהם ניתן לרכוש אותם ומבחינת העלות שלהם ולכן, לא פעם אנשים מרגישים שמאזינים להם בסתר בביתם על ידי מכשיר הקלטה או מצלמה שהשתילו בו. במקרה הזה, חשוב מאוד שתדעו שאתם לא צריכים להישאר עם החששות שלכם לבד ואתם יכולים לבחור בשירותיו של חוקר פרטי מקצועי ומנוסה לצורך בדירת האזנה לבית. חוקר פרטי העוסק בתחום של גילוי ואיתור האזנות סתר בבית, בדיקת האזנה במשרד,  ידע כיצד לזהות סימנים המעידים על האזנת סתר בביתכם ואם אכן קיימת האזנה סתר באמצעות מכשיר כלשהו, גם למצוא אותו ולבדוק מי בדיוק השתיל את אותו המכשיר בביתכם.

מה אומר החוק לגבי האזנות סתר?

חוק האזנות סתר אשר נחקק בשנת תשל"ט-1979 הוא חוק שמטרתו היא להסדיר את סוגיית האזנות סתר. בהתאם לחוק המדובר מוגדרים מקרים שבהם מותר לבצע האזנות סתר וכן מי הם הגורמים המוסמכים לבצע את ההאזנות הללו. החוק קובע כי מי שמבצע האזנות סתר באופן לא חוקי יכול לקבל עונש מאסר של עד 5 שנים.

האזנת סתר היא למעשה כל פעולה של הקשבה או הקלטה של שיחות הזולת בלי הסכמה של אף אחד מבעלי השיחה, בתנאי שמקליט השיחה לא נוכח פיזית בשיחה. אם מקליט השיחה נוכח באופן פיזי בשיחה אך הוא לא משתתף בשיחה, זה לא נחשב להאזנת סתר.

ניתן לומר כי ישנם מקרים שבהם האזנת חקר תהיה חוקית וגם תהיה אפשרות להשתמש בה בצורה חוקית וזאת כאשר האדם שמקליט נוכח בשיחה והוא מביא מידע אודות פעילויות פליליות, מהלכים עסקיים, רומן מחוץ לנישואים ועוד.

יחד עם זאת, ישנם מקרים שהקלטות סתר והאזנות סתר כלל אינם חוקיות וזאת כאמור במצבים שבהם אדם כלשהו מחביא מכשיר הקלטה או מצלמה נסתרת במקום כלשהו שבו לא יודעים שהוא החביא אותם והמטרה שלו היא למעשה לקבל מידע אודות אדם או אפילו כמה אנשים שמנהלים שיחות במקום ועוד. מדובר על עבירה פלילית שיכולה להביא את האדם שביצע אותה למאסר בפועל למשך פרק זמן ממושך ולכן, אם אתם חוששים שמאזינים לכם בביתכם, חשוב מאוד שתדעו כי אם אכן הדבר כך, מי שעושה זאת עובר על עבירה פלילית ולכן חשוב ביותר שתפנו לשירותיו של חוקר פרטי מקצועי ומנוסה בתחום גילוי ואיתור האזנות סתר בבית, שיבצע חיפוש אחר אמצעי האזנה או הקלטה שהוחבאו בביתכם.

גילוי ואיתור האזנות סתר בבית- מה חשוב לדעת?

בדיקת האזנות סתר בבית היא בדיקה אשר כדאי לבצע במקרה שבו אתם חוששים שמישהו התקין לכם מצלמות או מכשירי האזנה בבית. בדיקת האזנה לבית יכולה להתחיל בחיפוש אחר מצלמות נסתרות שהותקנו בתוך הבית או בסביבתו.  הטכנולוגיה התקדמה מאוד בשנים האחרונות וכיום ניתן למצוא לא מעט מכשירי צילום והאזנה זמינים לרכישה. מצלמות נסתרות יכולות להיות מסוות במנורות חירום, בעציצים, בגלאי עשן, במכשירים חשמליים ועוד. לכן, כדאי שתהליך גילוי ואיתור האזנות סתר יתחיל בבדיקה לגבי הימצאותן של מצלמות נסתרות בבית. חוקר פרטי מקצועי אשר עוסק בתחום מכיר היטב את סוגי המצלמות הנסתרות שניתן להתקין לצורך האזנת סתר בבתים פרטיים וכן מכיר את המקומות האסטרטגיים אשר לרוב מחביאים בהם מצלמות נסתרות ולכן, במסגרת בדיקת האזנות סתר בבית, הוא ידע כיצד לאתר את המצלמות במידה ואכן השתילו אותן בביתכם.

גילוי אמצעי האזנות סתר

כמובן שמלבד מצלמות נסתרות, ניתן למצוא כיום מגוון רחב של מכשירים קטנים המשמשים להקלטות. ניתן לשתול את המכשירים הללו במקומות שבהם בלתי אפשרי לראות אותם בדירת מגורים וכך לקבל את המידע שמעוניינים בו. אם אתם חושדים שמותקן בביתכם מכשיר כלשהו המשמש להקלטה, כדאי שתבחרו בשירותיו של חוקר פרטי אשר יסייע לכם למצוא את המכשיר המדובר בצורה יעילה ומהירה. כאמור, כאשר איש מקצוע שיש לו את הידע הרלוונטי בתחום המדובר בוחן את השטח, הוא ידע כיצד לאתר בצורה יעילה ומדויקת מכשירי האזנת סתר או מצלמות נסתרות ולרוב בצורה מהירה במידה ואכן השתילו אותם בביתכם.

כיצד תבחרו חוקר פרטי לצורך ביצוע בדיקת האזנה לבית?

אם אתם מעוניינים לבצע בדיקת האזנה לבית, חשוב כאמור שתבחרו חוקר פרטי מקצועי ומנוסה אשר מכיר היטב את תחום האזנות סתר ויודע מהו חוק האזנת סתר ואיזה האזנות סתר נחשבות כעבירה פלילית. חוקר פרטי שמכיר את המכשור הקיים כיום עבור האזנות סתר וכן, יכול לשער היכן היו מחביאים אותו בדירת מגורים כזאת או אחרת, יסייע לכם למצוא מכשיר האזנה או צילום המצוי בביתכם במידה ואכן קיים כזה. הנה כמה פרמטרים שכדאי שתבחנו טרם אתם בוחרים בשירותיו של חוקר פרטי לצורך איתור וגילוי האזנות סתר בבית או בכל מקום אחר:

ראשית כל, בדקו אם מדובר על חוקר פרטי שמכיר היטב את נושא האזנות סתר ויודע כיצד ניתן להאזין בסתר כיום, עם איזה אמצעים, היכן אפשר להחביא אותם וכיצד חושב אדם שמעוניין לצותת לכם בביתכם מבחינת בחירת המיקום עבור המכשיר הרלוונטי לציטוט. חוקר פרטי שמכיר היטב את העולם הזה הוא הבחירה הטובה ביותר.

שנית, בדקו כי מדובר כי מדובר על חוקר פרטי שיש לו רישיון לעסוק בתחום וכי יש לו לא מעט המלצות וכן מוניטין המעידים על המקצועיות שלו, על איכות השירות, על התוצאות הטובות שהוא מביא ועוד.

אם אתם חוששים שמאזינים לכם בביתכם, אל תמשיכו לחיות בפחד וחששות ופנו לשירותיו של חוקר פרטי.

שתפו את המאמר: