בדיקת האזנה במשרד

תוכן עניינים

בדיקת האזנה במשרד היא הליך שמשמש לא פעם בכדי לאתר מצלמות נסתרות או מכשירי ציתות לא מורשים במשרד. בדיקות האזנות סתר במשרד הן ללא ספק בדיקות חשובות ביותר לכל אדם שמרגיש שמישהו מנסה לעקוב אחר הפעילות העסקית שלו, להוציא מידע חשוב על העסק או כל דבר אחר שיכול לפגוע בו או בעסק שלו. כמובן שתחום גילוי האזנות סתר במשרד או בכלל, הוא לא תחום שכל אדם יכול לעסוק בו או לספק שירות בו ולכן, אם אתם זקוקים לביצוע בדיקת האזנה במקום עבודה או במשרד שלכם, חשוב מאוד שתבחרו בשירותיו של חוקר פרטי מקצועי ומנוסה אשר יודע כיצד לבצע בדיקת האזנה במשרד בצורה יסודית ומקצועית ובמידה וקיימים מכשירי הקלטה, מעקב או ציתות, למצוא אותם.

בדיקת האזנה במשרד

מה צריך לדעת על בדיקת האזנות סתר במשרד

בדיקות הרלוונטיות לצורך גילוי האזנות סתר במשרד, יכללו סריקה יסודית של המשרד באמצעות ציוד מיוחד שמטרתו היא לאתר מכשירים נסתרים שכאלה, כלים כגון: גלאי תדר רדיו, גלאי צומת לא לינארי, מצלמות תרמיות ועוד. המכשירים הללו יוכלו לזהות נוכחות של משדרים, מיקרופונים וכל מכשיר האזנה אחר המצוי במשרד.

בדיקת האזנה בעבודה ובמקרה הזה במשרד שבו עובדים, חיונית מאוד לצורך שמירה על פרטיות הפעילות העסקית והאבטחה. הדבר מסייע בזיהוי של פרצות אבטחה פוטנציאליות וצמצום הסיכונים הקשורים לריגול תאגידי או מעקב לא מורשה. על ידי ביצוע בדיקת האזנה במקום העבודה על ידי חוקר פרטי מקצועי ומנוסה בתחום, תוכלו להבטיח שהמשרד שלכם יישאר סביבה בטוחה הן עבור העובדים בו והן עבור מידע עסקי רגיש המצוי בו.

כיצד מבצעים בדיקת האזנה במשרד?

ביצוע בדיקת האזנות סתר במשרד תכלול כמה שלבים וחשוב מאוד שהבדיקה המדוברת תתבצע על ידי חוקר פרטי מקצועי ומנוסה שיש לו את הידע ומלוא הכלים לגלות כל מכשיר ציטוט שהוטמן במשרד באופן כזה או אחר. החוקר הפרטי יבצע בדיקה לצורך גילוי האזנות סתר במשרד בכמה שלבים לרוב:

בשלב הראשון היא יבצע את ההכנה הנדרשת לקראת הבדיקה. הוא יבחן את חלל המשרד וכן, יביא אתו את המכשירים המתאימים לצורך ביצוע הבדיקה וזאת בהתאם לחלל המשרד. ישנם כלים מיוחדים הרלוונטיים לצורך גילוי מיקרופונים, אחרים רלוונטיים לצורך גילוי מכשירי ציתות ועוד. על אף שכיום ניתן לרכוש מכשירים שמטרתם לזהות מכשירי ציתות, בהחלט לא כדאי לנסות ולאתר את המכשירים הללו באופן עצמאי, אלא כדאי לבחור בשירותיו של איש מקצוע שמכיר היטב את התחום, את סוגי הכלים שניתן להשתמש בהם, שיש לו את הכלים הללו והוא יודע להשתמש בהם בצורה יעילה.

בשלב הבא, תתבצע בדיקת האזנה במקום עבודה, כאשר הבדיקה תתחיל בסריקה של המשרד עם הגלאי המיוחד שמטרתו היא לזהות כל אות אלחוטי שיכול להעיד על הנוכחות של מכשיר ההאזנה. יש להתקדם בצורה אישית ושיטתית עם המכשיר בכל חלל המשרד ולכסות בו כל אזור אפשרי לרבות חללים משותפים, חדרי ישיבות, עמדות עבודות אישיות ועוד. כדאי לשים לב בעיקר למקומות שבהם ניתן להסתיר מכשירים שכאלה בקלות כגון: מאחורי תמונות, בתוך פתחי אוורור ועוד.

לאחר מכן, כדאי להשתמש במכשיר אשר מזהה כל מעגל אלקטרוני שעשוי להיות מוסתר בתוך קירות, רהיטים או חפצים אחרים. המכשיר המדובר שימושי במיוחד לצורך איתור מכשירים לא פעילים אשר אינם פולטים אותות, אך עדיין מסוגלים להקליט או להעביר מידע.

חוקר פרטי שיערוך בדיקת האזנות במשרד, יערוך רישום מפורט של כל ממצא חשוד לרבות המיקום, סוג האות שזוהה ועוד. אם הוא יצא מכשיר כלשהו, הוא ידע כיצד להסיר אותו בצורה בטוחה.

למה כדאי לבחור בשירותיו של חוקר פרטי עבור ביצוע בדיקת האזנות סתר במשרד?

בין אם מדובר על ביצוע בדיקת לצורך גילוי האזנות סתר במשרד ובין אם מדובר על בדיקת האזנה בעבודה המתבצעת בכל מקום אחר, אין ספק כי חוקר פרטי הוא הכתובת לצורך ביצוע הבדיקה.  החוקר הפרטי מביא אתו מומחיות וניסיון. הוא מכיר היטב את הסוגים השונים של מכשירי האזנה ואת מקומות המסתור שלרוב יחביאו אותם בהם. הוא יודע מה לחפש בדיוק, כיצד לחפש ואיך למצוא גם. לחוקר פרטי יש סיכוי הרבה יותר טוב למצוא מכשירי ציתות והאזנה המוחבאים במשרד שלכם.

מעבר לכך, חוקרים פרטיים משתמשים בציוד המשוכלל ביותר בתחום זה. בניגוד לציוד שכל אחד יכול לרכוש כיום בשוק, לחוקרים יש ציוד הרבה יותר מדויק ואיכותי שמציע סריקה יסודית ומהותית של המקום ובהתאם לכך מאפשר למצוא את מה שמחפשים.

מעבר לכך, חוקר פרטי לא יבדוק רק מכשירים פיזיים, אלא הוא גם יעריך פגיעות פוטנציאליות אחרות שיכולות להיות במקום כגון: קווי טלפון פרוצים, רשת לא מאובטחת ועוד. הוא כמובן יכול לבצע את כל הבדיקות שמטרתן היא למצוא את הגורמים שיכולים לסכן את העסק שלכם.

כיצד תבחרו חוקר פרטי לצורך ביצוע בדיקת האזנת סתר?

האזנת סתר היא ללא ספק דבר שיכול לפגוע בעסק שלכם בצורה מהותית ולכן, אם אתם מרגישים שמישהו התקין לכם מכשיר ציתות או האזנה במשרד, חשוב מאוד שתפנו לשירותיו של חוקר פרטי לצורך איתור וגילוי מכשירים שכאלה ולא תמשיכו לחיות בחשש או לא לדבר במשרד שלכם בשל הפחד שאולי מישהו מקשיב לכם. בחירת חוקר פרטי לצורך ביצוע המשימה המדוברת חייבת להתבצע בצורה הטובה ביותר, לכן, הנה כמה דברים שחשוב שתבדקו טרם אתם בוחרים בשירותיו של חוקר פרטי:

בדקו האם מדובר על חוקר פרטי בעל ניסיון רחב היקף בתחום, בעל רישיון בתוקף לעסוק בתחום זה ועוד. האם הוא ביצע לא מעט בדיקת האזנה במקום עבודה שהוא מציע היא מקצועית ומדויקת.

כמו כן, בדקו האם לחוקר הפרטי יש המלצות ומוניטין חיובי. קראו עליו באינטרנט, קבלו עליו כמה שיותר מידע לגבי שנות הפעילות שלו,  המומחיות שלו בתחום ביצוע בדיקת האזנה בעבודה או במשרדים.

שתפו את המאמר: